Diode: TVS; 600W; 200V; 2.2A; bidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
P6SMB200CA-4
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: P6SMB200CA
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 200V; 2.2A; bidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 171V |
| Max. forward impulse current | 2.2A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 200V |
| Leakage current | 1µA |