Diode: transil
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P6SMB33A
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: P6SMB33A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: transil
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28.2V |
| Max. forward impulse current | 13.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 31.4...34.7V |
| Leakage current | 1µA |