Diode: TVS; 600W; 39V; 11.6A; unidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
P6SMB39A-4
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: P6SMB39A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 39V; 11.6A; unidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 33.3V |
| Max. forward impulse current | 11.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 39V |
| Leakage current | 1µA |