Diode: TVS; 600W; 43V; 10.1A; bidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
P6SMB43CA-E3/52
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: P6SMB43CA-E3/52
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS; 600W; 43V; 10.1A; bidirectional; ±5%; SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 36.8V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Technology | TransZorb® |
| Max. forward impulse current | 10.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 43V |
| Leakage current | 1µA |