Diode: TVS
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
P6SMB56A M4G
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: P6SMB56A M4G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 47.8V |
| Max. forward impulse current | 8.1A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 56V |
| Leakage current | 1µA |