Tootekood: PC16BU-10K-LIN
Tootja: OMEG
Tootja tootekood: PC16BU-10K-LIN
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Shaft length
  • Shaft diameter
  • Shaft surface
  • Thread length
  • L shaft length
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Track material
  • Characteristics
  • Mechanical rotation angle
  • Potentiometer features
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; ±20%; 0.25W; linear; 4mm
Mounting THT
Power 250mW
Resistance 10kΩ
Tolerance ±20%
Terminal pitch 5.08mm
Body dimensions Ø16.5x9mm
Max. operating voltage 350V DC
Shaft length 29mm
Shaft diameter 4mm
Shaft surface smooth
Thread length 6mm
L shaft length 35mm