Tootekood: PC16BU-220K-LIN
Tootja: OMEG
Tootja tootekood: PC16BU-220K-LIN
  • Terminal pitch
  • Height
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Diameter
Lisa ostukorvi
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: shaft; single turn; 220kΩ; ±20%; 0.25W; linear; 4mm
Mounting THT
Power 250mW
Resistance 220kΩ
Tolerance ±20%
Terminal pitch 5.08mm
Height 9mm
Body dimensions Ø16.5x9mm
Max. operating voltage 350V DC
Diameter 16.5mm
Shaft length 29mm
Shaft diameter 4mm
Shaft surface smooth
Thread length 6mm
L shaft length 35mm