Tootekood: PC20BU-10K-LOG
Tootja: OMEG
Tootja tootekood: PC20BU-10K-LOG
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Height
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Diameter
  • Shaft length
  • Shaft diameter
  • Shaft surface
  • Thread length
  • L shaft length
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Track material
  • Characteristics
  • Mechanical rotation angle
  • Potentiometer features
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Potentiometer: shaft; single turn; 10kΩ; ±20%; 0.2W; logarithmic
Mounting THT
Power 200mW
Resistance 10kΩ
Tolerance ±20%
Terminal pitch 5.08mm
Height 10mm
Body dimensions Ø20x10mm
Max. operating voltage 500V DC
Diameter 20mm
Shaft length 43mm
Shaft diameter 6mm
Shaft surface smooth
Thread length 7mm
L shaft length 50mm