Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 6.6mA; 1A; max.280VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PD2401X2
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: PD2401X2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl max: 6.6mA; 1A; max.280VAC
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Turn-on time | 10ms |
| Switched voltage | ≤ 280V AC |
| Turn-off time | 10ms |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 6.6mA |