Tootekood: PDZ3.3B.115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PDZ3.3B.115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.4W; 3.3V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 200mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 400mW
Type of diode Zener
Zener voltage 3.3V