Tootekood: PDZ5.6BGWX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: PDZ5.6BGWX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Zener; 0.365W; 5.6V; SMD; reel,tape; SOD123; single diode
Mounting SMD
Case SOD123
Tolerance ±2%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. load current 200mA
Max. forward voltage 900mV
Power dissipation 365mW
Type of diode Zener
Zener voltage 5.6V