Tootekood: PE30L0FL473KAB
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: PE30L0FL473KAB
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Tolerance
  • Leads
  • Min. insulation resistance
  • Shaft length
  • Shaft diameter
  • Shaft surface
  • Thread length
  • Kind of potentiometer
  • Type of potentiometer
  • Track material
  • Characteristics
  • Mechanical rotation angle
  • Temperature coefficient
  • Electrical rotation angle
  • Potentiometer features
  • Potentiometer features
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rotary Potentiometer, Cermet, 47 kohm, 1 Turns, Linear, 3 W, ± 10%, PE30 Series
Mounting on panel
Power 3W
Resistance 47kΩ
Operating temperature -55...125°C
IP rating IP67
Tolerance ±10%
Leads for soldering
Min. insulation resistance 1TΩ
Shaft length 25mm
Shaft diameter 6mm
Shaft surface smooth
Thread length 12mm
Kind of potentiometer single turn
Type of potentiometer shaft
Track material cermet
Characteristics linear
Mechanical rotation angle 300° ±5
Temperature coefficient 150ppm/°C