Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 50A; 48÷600VAC; on panel; IP20
Kordarv:
195.0
Minimum quantity:
195.0
Tootekood:
PM2260D50VRH
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: PM2260D50VRH
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 50A; 48÷600VAC; on panel; IP20
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |