Timer; 0,04min÷10min; DPDT; 250VAC/3A; 100÷120VAC; -10÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PM4HF11R-M-AC120VW
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: PM4HF11R-M-AC120VW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,04min÷10min; DPDT; 250VAC/3A; 100÷120VAC; -10÷50°C
| Mounting | on panel, socket |
| Supply voltage | 100...120V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Number of pins | 11 |
| Type of module | timer |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x62.5mm |
| Kind of output | DPDT |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,04min...10min |
| Counter operation modes | delayed switching off, with the control contact S |
| number of operation modes | 1 |
| The additional control inputs | RESET |