Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VDC; Ucntrl: 90÷280VAC; 50A; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PM6760A50RP
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: PM6760A50RP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VDC; Ucntrl: 90÷280VAC; 50A; IP20
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Switched voltage | 48...600V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | 3-phase control |