Resistor: power metal; THT; 6.8kΩ; 2W; ±2%; Ø4x11mm; 350ppm/°C
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
PMR02SG0682A10
Tootja: ROYAL OHM
Tootja tootekood: PMR02SG0682A10
Spetsifikatsioon tootele Resistor: power metal; THT; 6.8kΩ; 2W; ±2%; Ø4x11mm; 350ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Resistance | 6.8kΩ |
| Type of resistor | power metal |
| Operating voltage | 500V |
| Tolerance | ±2% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | Ø4x11mm |
| Leads dimensions | Ø0.75x25mm |
| Temperature coefficient | 350ppm/°C |
| Resistor features | high power and small dimension |