Transport wheel; Ø: 100mm; W: 36mm; 160kg; Mat: polypropylene
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PPB-100/12S
Tootja: RADER
Tootja tootekood: PPB 100/12S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 36mm; 160kg; Mat: polypropylene
| Operating temperature | -15...60°C |
| Material | polypropylene |
| Panel cutout diameter | 12mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 70 |
| Force kg | 160kg |
| Wheel width | 36mm |
| Wheel diameter | 100mm |