Resistor: power metal; THT; 82Ω; 1W; ±5%; Ø2.5x8mm; 250ppm/°C; axial
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
PR01000108209JA100
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: PR01000108209JA100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: power metal; THT; 82Ω; 1W; ±5%; Ø2.5x8mm; 250ppm/°C; axial
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Resistance | 82Ω |
| Type of resistor | power metal |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | Ø2.5x8mm |
| Max. operating voltage | 350V |
| Temperature coefficient | 250ppm/°C |
| Resistor features | high power and small dimension |