Resistor: power metal; THT; 180kΩ; 2W; ±5%; Ø3.9x12mm; 250ppm/°C
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
PR02000201803JA100
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: PR02000201803JA100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: power metal; THT; 180kΩ; 2W; ±5%; Ø3.9x12mm; 250ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Resistance | 180kΩ |
| Type of resistor | power metal |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | Ø3.9x12mm |
| Max. operating voltage | 500V |
| Temperature coefficient | 250ppm/°C |
| Resistor features | high power and small dimension |