Resistor: power metal; THT; 27kΩ; 3W; ±5%; Ø5.2x19.5mm; 250ppm/°C
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
PR03000202702JAC00
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: PR03000202702JAC00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: power metal; THT; 27kΩ; 3W; ±5%; Ø5.2x19.5mm; 250ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Resistance | 27kΩ |
| Type of resistor | power metal |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | Ø5.2x19.5mm |
| Max. operating voltage | 750V |
| Temperature coefficient | 250ppm/°C |
| Resistor features | high power and small dimension |