Fuse: fuse; ultra rapid; 1.6kA; 600VAC; 500VDC; ceramic,industrial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PSR033FL1600Z
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: PSR033FL1600Z
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 1.6kA; 600VAC; 500VDC; ceramic,industrial
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 182W |
| Current rating | 1.6kA |
| Rated voltage | 500V DC, 600V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Breaking capacity | 200kA |