Fuse: fuse; ultra rapid; 1.25kA; 690VAC; 500VDC; 73,5x73,5x50,2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PSR033UL1250X
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: PSR033UL1250X
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 1.25kA; 690VAC; 500VDC; 73,5x73,5x50,2mm
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic, industrial |
| Power dissipation | 145W |
| Current rating | 1.25kA |
| Rated voltage | 500V DC, 690V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Breaking capacity | 200kA |