Relay: solid state
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
PVDZ172NSPBF-1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: PVDZ172NSPBF
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state
| Mounting | SMT |
| Case | SMD8 |
| Max. operating current | 1.5A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for PCB |
| On-state resistance | 250mΩ |
| Insulation voltage | 4kV |
| Kind of output | MOSFET |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 25mA |