Relay: solid state; DPST-NO; Icntrl: 2÷25mA; 350mA; 0÷400VAC; 35Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
PVT422SPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: PVT422SPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; DPST-NO; Icntrl: 2÷25mA; 350mA; 0÷400VAC; 35Ω
| Mounting | SMT |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 350mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 35Ω |
| Switched voltage | 0...400V AC, 0...400V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| Relay variant | MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 2ms |
| Release time | 500µs |
| Control current | 2...25mA |