Tootekood: PXC-M06-24WS12
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: PXC-M06-24WS12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Iout: 500mA; DIP24
Output current 500mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Efficiency 89%