Tootekood: PXC-M06-48WD12
Tootja: TDK-LAMBDA
Tootja tootekood: PXC-M06-48WD12
  • Efficiency
  • Output voltage 2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 6W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; DIP24
Output current 250mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 6W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 88%