Connector: M12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4.0
Tootekood:
PXMBNI12RPM05LFLM16001
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: PXMBNI12RPM05LFLM16001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: M12
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | rear side nut |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Body material | metal |
| Cable length | 100mm |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 60V |
| Locking system | threaded joint |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |