PXPLCP12SMF05APC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
PXPLCP12SMF05APC
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: PXPLCP12SMF05APC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PXPLCP12SMF05APC
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 5 |
| Contact material | brass |
| Body material | LCP |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 60V |
| Locking system | threaded joint |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |