PXPLCP12SMM08APC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4.0
Tootekood:
PXPLCP12SMM08APC
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: PXPLCP12SMM08APC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PXPLCP12SMM08APC
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting |
| Contact plating | gold-plated |
| Type of connector | M12 |
| Number of pins | 8 |
| Contact material | brass |
| Body material | LCP |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 30V |
| Locking system | threaded joint |
| Connector variant | unshielded |
| Spatial orientation | straight |