ROCKER SWITCH, SPDT, 15A, 125VAC, BLACK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
R4GBLKBLKEF0
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: R4GBLKBLKEF0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER SWITCH, SPDT, 15A, 125VAC, BLACK
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 3 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 30000cycles |
| Panel thickness | 750µm...3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 6000cycles |
| Contacts configuration | SP3T |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | (ON)-OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Button shape | rectangular |
| Button height | 6.3mm |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |