ROCKER; SP3T; Pos: 3; (ON)-OFF-(ON); 16A/250VAC; black; -20÷65°C
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
RB14DE1100
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RB14DE1100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SP3T; Pos: 3; (ON)-OFF-(ON); 16A/250VAC; black; -20÷65°C
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -20...65°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 3 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Mounting hole diameter | 30x11mm |
| Body colour | black |
| Illumination | none |
| Electrical life | 6000cycles |
| Contacts configuration | SP3T |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Switching method | (ON)-OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | black |