SMD Chip Resistor, 330 ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
RC0201FR-07330RL
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RC0201FR-07330RL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Chip Resistor, 330 ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
| Mounting | SMD |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 25V |
| Case - inch | 201 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 603 |
| Temperature coefficient | 200ppm/°C |