RC0402FR-077R5L
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RC0402FR-077R5L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0402; 7.5Ω; 63mW; ±1%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 62.5mW |
| Resistance | 7.5Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 50V |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |