RC0603FR-07178RL
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RC0603FR-07178RL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0603; 178Ω; 0.1W; ±1%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 178Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 50V |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 1608 |
| Max. overload voltage | 100V |