RC0805FR-0775KL
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: RC0805FR-0775KL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; SMD; 0805; 75kΩ; 0.125W; ±1%; -55÷155°C
| Mounting | SMD |
| Power | 125mW |
| Resistance | 75kΩ |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 150V |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 2012 |
| Max. overload voltage | 300V |