Module: RF; 868MHz; GPIO,UART; -110dBm; 1.8÷3.8VDC; 14dBm; 16x23mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCQ3-868
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCQ3-868
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; 868MHz; GPIO,UART; -110dBm; 1.8÷3.8VDC; 14dBm; 16x23mm
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.8V DC |
| Kind of connector | SMA |
| Interface | GPIO, UART |
| Dimensions | 16x23mm |
| Frequency | 868MHz |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | shielded |
| Receiver sensitivity | -110dBm |
| TX/RX supply current | 23.5/5.5mA |
| Transmitter output power | 14dBm |
| Transfer rate | 4Mbps |