Module: RF; 865÷859MHz; -124dBm; 1.8÷3.6VDC; 14dBm; Mounting: SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCQ3-868-RM
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCQ3-868-RM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; 865÷859MHz; -124dBm; 1.8÷3.6VDC; 14dBm; Mounting: SMD
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.6V DC |
| Kind of connector | SMA |
| Dimensions | 22x15mm |
| Frequency | 865...859MHz |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | shielded |
| Receiver sensitivity | -124dBm |
| TX/RX supply current | 23.5/5.5mA |
| Transmitter output power | 14dBm |
| Transfer rate | 4Mbps |