Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 75 W, 15 V, 5 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCQ75110S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RCQ75110S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 75 W, 15 V, 5 A
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Power | 75W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Body dimensions | 57.9x36.8x12.7mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 320kHz |