Module: RF; AM receiver; ASK, OOK; 433.92MHz; -108dBm; 3÷3.6VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCRX-434-L
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; AM receiver; ASK, OOK; 433.92MHz; -108dBm; 3÷3.6VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Dimensions | 9.5x14mm |
| Frequency | 433.92MHz |
| Kind of module | AM receiver |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | shielded |
| Receiver sensitivity | -108dBm |
| Supply current | 5.5mA |
| Kind of modulation | ASK, OOK |
| Transfer rate | 10kbps |