Module: RF; AM receiver; ASK,OOK; 868.35MHz; -109dBm; 4.4÷5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCRX-868
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCRX-868
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; AM receiver; ASK,OOK; 868.35MHz; -109dBm; 4.4÷5VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.4...5V DC |
| Dimensions | 9.5x14mm |
| Frequency | 868.35MHz |
| Kind of module | AM receiver |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | shielded, superhet |
| Receiver sensitivity | -109dBm |
| Supply current | 10mA |
| Kind of modulation | ASK, OOK |
| Transfer rate | 10kbps |