Module: RF; AM receiver; ASK,OOK; 915MHz; -110dBm; 3÷5VDC; 9.5x14mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCRX-915
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCRX-915
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; AM receiver; ASK,OOK; 915MHz; -110dBm; 3÷5VDC; 9.5x14mm
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5V DC |
| Dimensions | 9.5x14mm |
| Frequency | 915MHz |
| Kind of module | AM receiver |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | shielded |
| Receiver sensitivity | -110dBm |
| Supply current | 10mA |
| Kind of modulation | ASK, OOK |
| Transfer rate | 10kbps |