Module: RF; AM receiver; OOK; 433.92MHz; -113dBm; 2÷5.5VDC; 38x12mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCRX1-434
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCRX1-434
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; AM receiver; OOK; 433.92MHz; -113dBm; 2÷5.5VDC; 38x12mm
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Dimensions | 38x12mm |
| Frequency | 433.92MHz |
| Kind of module | AM receiver |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | crystal oscillator, superhet |
| Receiver sensitivity | -113dBm |
| Supply current | 5.5mA |
| Kind of modulation | OOK |
| Transfer rate | 10kbps |