Module: RF; AM receiver; ASK,OOK; 433.92MHz; -108dBm; 2.2÷5.2VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCRX5-434
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCRX5-434
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; AM receiver; ASK,OOK; 433.92MHz; -108dBm; 2.2÷5.2VDC
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 2.2...5.2V DC |
| Dimensions | 38x12mm |
| Frequency | 433.92MHz |
| Kind of module | AM receiver |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | crystal oscillator, PLL |
| Receiver sensitivity | -108dBm |
| Supply current | 5.5mA |
| Kind of modulation | ASK, OOK |
| Transfer rate | 10kbps |