Module: RF; 868÷870MHz; UART; -112dBm; 2.2÷3.6VDC; 20dBm; 34/20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCS1K-868
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCS1K-868
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; 868÷870MHz; UART; -112dBm; 2.2÷3.6VDC; 20dBm; 34/20mA
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...3.6V DC |
| Kind of connector | SMA |
| Interface | UART |
| Dimensions | 21.5x32.4mm |
| Frequency | 868...870MHz |
| Components | Si1000 |
| Type of communications module | RF |
| Receiver sensitivity | -112dBm |
| TX/RX supply current | 34/20mA |
| Transmitter output power | 20dBm |
| Transfer rate | 500kbps |