Module: RF; 868÷870MHz; -112dBm; 3÷3.6VDC; 27dBm; 27x39mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCS1KPA-868
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCS1KPA-868
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; 868÷870MHz; -112dBm; 3÷3.6VDC; 27dBm; 27x39mm
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Dimensions | 27x39mm |
| Frequency | 868...870MHz |
| Components | Si1000 |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | shielded |
| Receiver sensitivity | -112dBm |
| Transmitter output power | 27dBm |
| Transfer rate | 500kbps |