Wireless temperature sensor; EXTA LIFE; IP20; 12VDC; flush mount
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCT-21
Tootja: ZAMEL
Tootja tootekood: RCT-21
Spetsifikatsioon tootele Wireless temperature sensor; EXTA LIFE; IP20; 12VDC; flush mount
| Mounting | flush mount |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | EXTA LIFE |
| Application | intelligent house |
| Dimensions | 47.5x47.5x20mm |
| Frequency | 868.5MHz |
| Temperature measuring range | -40...110°C |
| Additional functions | LED status indicator, programming directly from Android OS devices |
| Range | 300m |
| Rated voltage | 12V DC |
| Number of inputs | 4 |
| Control | wireless |