Module: RF; AM transmitter; ASK,OOK; 868.3MHz; 2.2÷3.6VDC; 9dBm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RCTX-868-L
Tootja: RADIOCONTROLLI
Tootja tootekood: RCTX-868-L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: RF; AM transmitter; ASK,OOK; 868.3MHz; 2.2÷3.6VDC; 9dBm
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...3.6V DC |
| Dimensions | 6.8x12mm |
| Frequency | 868.3MHz |
| Kind of module | AM transmitter |
| Type of communications module | RF |
| Communications modules features | crystal oscillator, shielded |
| Supply current | 15mA |
| Kind of modulation | ASK, OOK |
| Transmitter output power | 9dBm |
| Transfer rate | 50kbps |