Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 20 W, 12 V, 1.65 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDC20110S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDC20110S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 20 W, 12 V, 1.65 A
| Mounting | THT |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 86.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 270kHz |