Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 20 W, 15 V, 670 mA, -15 V
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
RDC2072D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDC2072D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 20 W, 15 V, 670 mA, -15 V
| Output current | 670mA |
| Mounting | THT |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 270kHz |