Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
RDC30110S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDC30110S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 30 W, 12 V, 2.5 A
| Output current | 2.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...75°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 270kHz |